Pěší trasa - 25 a 50 km

Pěší trasy 25 km a 50 km se chodí stále od prvního ročníku pochodu.

Trasa 25 km je první částí 50-ti km trasy. Jde se až na malé výjimky po značených turistických cestách. Pod textem jsme pro zajímavost přidali profil a mapku trasy.

Od startu se vydáváme přes Vartu do Úpice. Odtud nahoru přes osadu Krákorka za hostinec U Devíti křížů. Poté se cesta táhne lesem dolů k řece Úpě, tu překročíme po lávce pod Boušínem a stoupáme příkře nahoru okolo studánky k osadě Boušín, a zpět dolů k řece. Bohužel velké množství účastníků Boušín vynechá a pokračuje podél řeky. Tím se nejenom připraví o zajímavý úsek cesty, zázračnou studánku, ale navíc si u řeky tvořící zde zákrut, přidá cca 2 km nezáživné cesty. Dojdeme ke Slatinskému mlýnu, kde je každoročně připravena teplá uzenina z udírny, nebo studená, kterou si můžete opéci na táboráku.Od Slatinského mlýna si vesele vykračujeme stále podél řeky až do Ratibořic a Babiččina údolí a po bloudění zámeckým parkem hurá oborou do České Skalice k muzeu Boženy Němcové. Zde končí trasa 25 km a drtivá většina turistů si zde vyzvedne diplom a rozhodne se pokračovat pouze na vlakové nádraží.

Ti co jim zbývá dost sil, se vracejí pěšky do Velkých Svatoňovic aby dostali diplom cennější, to jest za ujití 50-ti km. Vydají se přes Českou Skalici do Zlíče, odtud do Ratibořic. Nahoru na Rýzmburk a do Červené hory. Dolů ke Slatinskému mlýnu a podél řeky až do Úpice. Odtud přes kopec Kvíčalu do cíle ve Velkých Svatoňovicích. Hurá jsme v cíli a můžeme to v hospodě Na Puškvorci oslavit!

Trasy se mohou v jednotlivých ročnících mírně lišit s ohledem na stav cest a mostů. Přesný popis trasy nalezne každý účastník ve startovním průkaze.

Prvních 25 Km

profil trasy

Zpátky na Start - 50 Km

profil trasy

bod - Start a Cíl

bod - Cíl / Kontrola

bod - Kontrola