Cyklotrasa - 30, 50 a 70 km

Cyklotrasy 30, 50 a 70 km, jsme pro Vás připravili až v roce 1994.

Velice rychle jste si je oblíbili a jezdí je asi třetina účastníků našeho pochodu. Všechny tři trasy začínají shodně. Vedou po snadno sjízdných lesních cestách a až na jednu výjimku po méně frekventovaných silničkách. Pod textem se můžete podívat na profily a mapky tras.

Od startu jedeme po silnici do Úpice a dál do Havlovic. Jedeme stále po cestě podél řeky, až k Slatinskému mlýnu. (Majitelé vysloveně silničních kol se mohou od startu vydat do Rtyně v Podkrkonoší, odtud směrem na Českou Skalici, do Červené Hory a dolů na Slatinu ke Slatinskému mlýnu.)Zde je každoročně připravena teplá uzenina z udírny, nebo studená, kterou si můžete opéci na táboráku. Vřele doporučujeme, protože dál budeme stoupat z údolí řeky do Slatiny. V případě pěkného počasí, bude naše snaha odměněna krásným výhledem do kraje ze silnice nad Slatinou. Krátký sjezd a opět prudké ale krátké stoupání. Vydáváme se po úzké silničce do Světlé a odtud již v podstatě stále klesáme až do Ratibořic a do Babiččina údolí, kde na chvíli sesedáme a procházíme se údolím pěšky. Je tu mnoho lidí a zákaz vjezdu. Z Ratibořic se vydáváme podél řeky k silnici a po ní skrz Českou Skalici k Muzeu Boženy Němcové. Zde končí trasa 30 km. Ti co toho mají dost a vědí jak dopravit kola domů lepším způsobem než je jízda zpět do Velkých Svatoňovic, si vyzvednou diplom a vydají se každý za svým. Profil a mapka trasy je dole pod textem, spolu s trasou 50 km.

Ti co se chtějí vrátit do Velkých Svatoňovic (mají tam auto, bydlí poblíž, chtějí se ještě projet...) se mohou vrátit 20 km dlouhou trasou. Ve velkých Svatoňovicích budou mít ujeto pěkných 50 km.

Komu ovšem tato krátká projížďka nestačí, může se s námi do Velkých Svatoňovic vydat po delší trase a získat diplom za ujetí 70-ti km. Profil a mapka trasy je dole pod profilem a mapkou 50/30 km trasou. Tak vyrážíme: Nejprve do Zlíče, potom na Studnici a přes Kramolnu na Náchodský zámek.Dolů do Náchoda a přes Pavlišov do Hronova.A odsud to stále velmi mírně stoupá do Stárkova.A ještě chvíli mírně a potom prudce na Odolov.A už jen dva krásné sjezdy s jedním mírným kopečkem a přes Malé Svatoňovice do Velkých Svatoňovic.A jsme v cíli a můžeme to v hospodě Na Puškvorci oslavit!

Prvních 30 Km

profil trasy

Zpátky na Start - 50 Km

profil trasy

Zpátky na Start - 70km

profil trasy

bod - Start a Cíl

bod - Cíl / Kontrola

bod - Kontrola