Dětská trasa - 5 km

Trasu pro rodiče s dětmi pro Vás připravujeme teprve od roku 1998

profil trasy

Byla přidána na naléhání rodičů: "25 km děti neujdou a žádnou kratší trasu nemáte." Je to jediná trasa, která z důvodu délky nevede přes Ratibořice a Českou skalici. Točí se jen kousek okolo Velkých Svatoňovic.

Pokusili jsme se trasu vést místy, kde je něco zajímavého pro děti a připravit pro ně cestou nějaké soutěže a jiné zajímavosti. Zpestření si již pravidelně berou na starosti rodiny Velkosvatoňovických požárníků a myslím, že velice úspěšně. Popis trasy se může změnit, přemýšlíme o možné změně trasy. Případná změna bude na těchto stránkách zveřejněna a neměla by podstatně změnit její délku (cca 5 km).

A aby děi nepřišli zkrátka, máme i pro tuto trasu pod textem vypracován její profil a mapku. Vyrážíme stejným směrem jako na ostatní trasy a asi 1,5 km jdeme společně. U hřbitova zahneme a jdeme skrz lesík na Kvíčalu. Malé kolečko po zajímavostech osady a scházíme opět dolů přes starý lom. Tam pravidelně připravují požárníci opékání špekáčků. A potom se jen seběhne dolů do cíle na hřišti.

bod - Start a Cíl

bod - Kontrola