Pochod v roce 2015

Jubilejní 40. Ročník našeho pochodu je již minulostí. Jsem rád, že se jej opět zúčastnilo hodně turistů. Letos nám počasí ukázalo více tváří. Ráno bylo chladněji, potom ještě v průběhu startu začalo pršet. Poprchávalo asi hodinu a potom bylo podmrakem. Odpoledne se vyjasnilo a krásně nám svítilo slunce. Jak říkala jedna z pochodujících, opět jsme zajistili počasí správně. Připraveno bylo pro každého něco. Kdo rád sluníčko užil si sluníčko, kdo rád chládek, užil si jej. A kdo má rád vlhčí počasí, tak i to se na chvíli dostavilo. Tak si vlastně není na co stěžovat.

Plakát

Letos nám poprvé místní country sestava zahrála již na startu. A ještě cestou u Slatinského mlýna hrála skupina Pěna. Dosti nás dohřálo, že nějaký zloduch dal na pěší trase k jedné odbočce šipku ke kontrole a zavedl pěšáky na kontrolu, která patřila cyklistům, a zapletl je tak dohromady. Myslím, že je to krajně nezodpovědné, a jsem rád, že se většina turistů nedala zmást a šla správnou cestou. Tímto se omlouváme všem, kteří se motali do cesty cyklistům a stejně tak cyklistům, kterým se motali pěší do cesty. Ale opravdu to není naše vina. Pokud jdou a jedou všichni po svých trasách, setkají se tyto skupiny skutečně jen výjimečně a to na krátkých úsecích.

Startovní Průkaz

Letos jsme se jen tak pro zajímavost ptali některých turistů, jak jsou moc z daleka. A zdá se, že nejvzdálenější účastníci dorazili až z Letonic u Brna a z Karviné. Nedělali jsme žádné přesné sčítání, je tedy možné, že dorazil někdo i z větší dálky. Nicméně to svědčí o tom, že kladné zvěsti o našem pochodu se šíří daleko. Letos jsme se jen tak pro zajímavost ptali některých turistů, jak jsou moc z daleka. A zdá se, že nejvzdálenější účastníci dorazili až z Letonic u Brna a z Karviné. Nedělali jsme žádné přesné sčítání, je tedy možné, že dorazil někdo i z větší dálky. Nicméně to svědčí o tom, že kladné zvěsti o našem pochodu se šíří daleko.

Diplom

A jak bych zhodnotil letošní ročník? Viděl bych to tak, že jsme měli opět kliku na počasí. I když chvíli pršelo, většinu času bylo poměrně „pochodově“. Když si vezmu, že původně hlásili celodenní déšť… Jsem rád, že lidé, kteří s námi chodí, věřili, že počasí opět dopadne a přišli v hojném počtu. A velice nás všechny hřeje, když se s námi v cíli loučí slovy: „Za rok na shledanou“. Tak tedy za rok!

Počasí

7°C - 25°C
Přeháňka, polojasno

Jak to tedy bylo s tím počasím? Ráno bylo 7°C a zataženo. Kolem desáté začalo být deštivo. V jedenáct déšť odešel, postupně se vyjasnilo a bylo myslím, nějakých 22°C. Toto počasí vydrželo až do večera, kdy jsme začali balit. A při tom se nám opět rozpršelo.