Pochod v roce 2022

Po dvou letech nám konečně ten zákeřný virus dovolil uspořádat 45.ročník našeho pochodu. Jsem rád, že na nás ani po tak dlouhé přestávce turisti nezapomněli a přišli ve zhruba stejném počtu jako před pandemií.

Plakát

V den pochodu nám počasí přálo, ale příprava byla náročná. Chladná rána nám ztěžovala projíždění tras. Naštěstí nás na trasách nečekala žádná nezdolatelná překážka a nemuseli jsme trasy nijak upravovat. Stačilo v některých místech lehce doladit popis. Stejně jako u předchozího ročníku i letos jsme při projíždění nahráli trasu a na startovní průkazy umístili QR kód s odkazem na nahranou trasu, aby účastníci mohli překontrolovat, zda jdou správnou cestou. Rád bych věděl, kolik turistů QR kód použilo. Když se mě někdo ptal na trasu a já skenoval QR, abych mu ji ukázal na mapě, tak vytáhl také telefon, že si jej nevšiml…

Startovní Průkaz

Ohledně doprovodného programu jsme letos nezaznamenali podstatné změny. Na startu opět čekala babička a vítala účastníky chlebem a solí. Také zde akusticky vyhrávala místní kapela PSAM. Na dětské trase naši hasiči, jako vždy, připravili pro děti soutěže. Účastníkům, kteří se vydali na delší tratě vedoucí do České Skalice hrála u Slatinského Mlýna skupina TENDR. Opět se nám podařilo zapůjčit váhy, na kterých se naši turisti mohou zvážit na startu i v cíli. Díky tomu je naprosto jasné, že většině turistů pochod pomohl. Navýšila se jejich svalová hmota o nějaké ty gramy. Jen několik turistů bylo lehčích a o svalovou hmotu přišlo. Musím se omluvit některým turistům, kteří se chtěli vrátit z České Skalice autobusem, který bohužel nejel. Autobus na cestu zpět se nám nepodařilo zajistit. Dopravce, který nám autobus zajišťoval neměl volné kapacity a jiného se nám nepodařilo sehnat. Díky nedopatření, čas odjezdu autobusu na startovním průkaze zůstal, takže někteří na něj zbytečně čekali. Doufám, že vzhledem k tomu, že o autobusu jsme jinak nikde neinformovali, bylo takto zklamáno jen pár lidí. A, že zvládli cestu na vlakové nádraží, odkud jede přímý spoj do Velkých Svatoňovic.

Diplom

Celkově mám pocit, že letošní ročník se vydařil a doufám, že naprostá většina účastníků byla spokojena. Musím poděkovat všem, kteří nám pomohli s organizací na jednotlivých kontrolách, na startu a v cíli. Dále děkuji obecnímu úřadu a lidem, které zajistil za řešení parkování. Díky jejich pomoci s parkováním za fotbalovým hřištěm, a nakonec z nedostatku místa i na fotbalovém hřišti nebyla obec zaplněna auty.

Počasí

4°C - 19°C
Jasno až polojasno

Jak se většina shodla bylo počasí přímo ideální. Na obloze mráčky, ale ne úplně zataženo, takže sluníčko většinou svítilo. Ani ráno nebyla taková zima, jako v předchozích dnech. Brzo ráno bylo kolem 4 °C, ale se sluníčkem se rychle oteplovalo. Odpoledne již účastníci docházeli pouze v tričkách. Mohlo být minimálně 19 °C.